Kampanyalar İçin İletişime Geçiniz  
    • Cilt Bakımı
    • Kendinize zaman ayırın....
    • Lazer Epilasyon
    • lazer epilasyon ankara merkezleri

Radyofrekans Cilt Gençleştirme

Radyo frekans ile cilt gençleştirme nedir ?

Radyo frekans ile cilt gençleştirme dokuya cilt tipine uygun frekanslarda bir çeşit ısı akımı verilerek doku altını harekete geçirme yöntemi diyebiliriz.

Radyo frekans  ile cilt gençleştirme yönteminde kolajen ve elastin dokuda yeniden yapılanma (remodelin)meydana getirilmiş olur.

Radyo frekans ile cilt gençleştirme uygulamasında cilde uygun frekanslarda ve mutlak kontrol altında tutularak verilen ısı doku altını harekete geçirdiği için onarım oldukça hızlı olmaktadır.

Aynı zamanda radyo frekans  uygulaması kan dolaşımınıda hızlandıracağından dolayı cilt geçleştirme uygulaması çok daha etkin hale gelecektir.

Cilt gençleştirme yöntemlerinin içersinde radyo frekans(7) ile cilt gençleştirme kişiye yapılabilecek en konforlu  en etkin ve en hızlı sonuç veren yöntemlerin başlarında yer almaktadır.

Radyo frekans (8) ile cilt gençleştirmede amaçlanan hedeflerin en başında cilde zarar vermeden kişiye acı ağrı tedirginlik gibi olumsuz etki yada duygular hissettirmeden alınabilecek en etkin sonucu olabilecek en kısa sürede alabilmektir.

Böylece termostimülasyon yoluyla hedeflenen cilt gençleştirme uygulaması en doğal ve olabilecek en konforlu yöntemle yapılmış olacaktır.

Özelliklede tripolar özellikli bir radyo frekans cihazı ile uygulana cilt gençleştirme yönteminde elastikiyet kaybı cildin uyumuna paralel olarak en hızlı sürede geri çevrilecektir.

Özelliklede hücre sayısı  artacağından elastin ve kolajen dokularıda hızla yenilemiş olacak

Cit ütüleme yönteminin teknolojik olarak üst seviyesi de diyebileceğimiz radyo frekans ile cilt yenileme uygulaması yönteminde cildin ovali de netleşeceğinden dolayı daha genç bir görünüm sağlanmasına ciddi ölçüde destek olduğu da klinik olarak saptanmıştır.

Radyo frekans ile cilt gençleştirme yönteminde hedeflenen sonuç yalnızca kolajen kaybını önlemekle yada çizgileri doldurmakla kalmaz.düzenli ve uygun yükseklikteki kontrollü uygulamalar sonucunda por dediğimiz açık gözenekleri kapatıp zamanla yada çeşitli sebeplerle oluşmuş lekeleride yok ettiği yine klinik olarak saptanmış hedef odaklı sonuçlardır.

Cilt gençleştirmede kullanılan radyo frekans sistemleriniz içinde en etkin ve en hızlı sonuçları veren cihazların başlarında tripolar özellikli radyo frekans cihazları olduğu klinik çalışmalar sonucunda güvenilirliklerini kanıtlamışlardır.

radyo frekans ile cilt gençleştirme yöntemine neden ihtiyaç duyarız ?

öncelikle yalnız başına ürünler yeterli gelmeyecekse yada  dokuda ciddi yaşlanmalar meydana gelmiş yani azda olsa gecikme var ise bazanda daha kısa sürelerde sonuç alınmak isteniliyor ise radyo frekans ile cilt gençleştirme yöntemine baş vurulur.

 

Cildimiz zaman içersinde kolajen kolajen liflerinde ciddi kayıplara uğrarlar böylece de fibroblast aktivitesi gerilemeye yada yavaşlamaya başlar.bunların sonucundada ciltte doğal olarak çizgiler oluşmaya başlar.

(kolajen ve elastin cildimizin elastik fiberleridir.kolajen ve elastin cildimizde var olan fibroblast hücresi tarafından üretilir)

Cilt neden hızlı yaşlanır ?

Yanlış yada yetersiz beslenme

Sigara alkol

Uyku düzensizliği

Stres

Kötü hava koşulları

Cilde kullanılan yanlış ürünle

Ve elbetteki günümüzde artık ürün kullanmamakta

Bunlar ve diğer başka sebep yada sebepler bütününden dolayı cilt gençleştirme yöntemlerine neyazıkki artık günümüzde eskisine oranla daha çok ihtiyaç duymaktayız.

Peki cilt gençleştirmede hangi yöntemlere güvenmeliyiz ?

Günümüzde ülkemiz kozmotolojide dünya ülkeleri arasında teknolojiyi en ön sıralarda takip eden ülkelerden birisi.bu sebeple ülkemizde bu anlamda en son teknolojik ürün ve cihazlar kullanılabilmektedir.bu anlamda öncelikle güvendiğiniz merkezlere giderek konusunda deneyimli olduğunu bildiğiniz uzmanlara güvenebilirsiniz.

Cilt gençleştirmede son zamanların en etkin cihazlarından birisi tripolar özellikli radyo frekans cihazlarıdır.

Radyo frekans ile cilt gençleştirme işlemi öncelikle cildin ihtiyacının doğru belirlenmesi ile başlar.

Sonraki adımlarda ise cilde doğru frekansta ve periyodik süreçlerde uygulama yapılmasıdır.

Elbette gerekiyorsa destek ürünlerde kullanılmalıdır.

Seans sayısı genellikle cilt tipine göre değişmektedir.

Radyo frekans ile cilt gençleştirme işlemi en son teknoloji olmasına rağmen genellikle cildin alt yapısı var ise daha hızlı ve daha etkin sonuçlar vermektedir.

Geç kalınmış yada alt yapısı olmayan cilt tiplerinde ise kesinlikle kombine uygulamalar aynı sonuçları verecektir.

Radyo frekans ile cilt gençleştirme uygulaması sadece yüz bölgesine uygulanmaz.boyun ve dekolteye uygulanır hatta bu bölgelerdede aynı etkin sonuçları vermektedir.

Radyo frekans uygulaması aynı zamanda vücutta sıkılaştırılmak istenen bölgelerdede farklı problarla harika sonuçlar vermektedir.

Zayıflama programlarında radyo frekans cihazı sıkılaştırma amaçlı kullanılıp hızlı ve etkin sonuçlar vermektedir.

Ayrıca kilo problemi olmayan fakat gevşek vücuda sahip kişilerdede çok etkin sonuçlar alınmaktadır.

Spor yapmaya vakti yada enerjisi olmayan insanlar radyo frekans cihazının sıkılaştırma programında en etkin şekilde faydalanmaktadırlar.

Üstelik tripolar özellikli radyo frekans cihazları yüz bölhesindede vücut bölgesindede ilk seanstan itibaren gözler görülür sonuçlar vermektedir.

Radyo frekans uygulamalarında kişi fiziksel ve ruhsal olarak huzursuzluk yaşamaz.uygulama sonrasında yüz bölgesinde geçici bir kızarıklık olmaktadır.yüzde bir dolgunluk hissi olacaktır.

Radyo frekans ile cilt gençleştirme uygulaması kalıcılığını uzun süre muhafaza eder.

Genellikle tüm cilt tiplerine uygulanabilmektedir.

Radyo frekans kimlere uygulanamaz

18 yaşında küçüklere

Kalp pili olanlara

Kanser hastalarına

Hıv-aids vb hastalığı olanlara

Hamile yada emziren anneler

Uygulama yapılacak bölgede metel vb olanlara

v.b 

yazımızın başındada belirttiğimiz gibi cilt gençleştirme iki anlayışla uygulanmaktadır.

Birincisini yukarıda ayrıntılı belirtmeye çalıştık

İkincisi ise var olan gençliği muhafaza etme yöntemleridir.

Yaşlanmayı durdurabilmek şimdilik imkansız fakat öteleyebilmek çok kolay.

Yaptıracağınız periyodik profesyonel bakımlar ve uzmanınızın çnerilerine uyum sağlamak yeterli olacaktır.

Hangi yaşta olursak olalım genç görünmek hepimizin hakkı.

Lütfen kendinizi ihmal etmeyiniz.hayatınız boyunca üzerinizden çıkaramayacağınız en kıymetli giysiniz teniniz..

Bumerang - Yazarkafe
Medikal Estetik